Menu
Alışveriş Sepeti

Ebru Ceylan Kimdir ?

EBRU CEYLAN


Ebru Ceylan; İstanbul doğan bir ailenin üç çocuğundan en büyük olanıdır.


Eğitimini İstanbul’da Lise mezunu olarak tamamlamış ve şu an aktif olarak Üniversite sınavlarına hazırlanmaktadır. Çocukluk Hayali olan Ebelik okumak için fazlasıyla çaba sarf etmektedir.


Halil Ceylan ile evli olan Ebru Ceylan ,Alp ve Ediz adında iki erkek çocuğuna sahiptir.


15 yıla yakın eczane teknikerliği yapmış olan Ebru Ceylan,  İlk çocuğuna hamilelik sürecinde,  uzun süre yapmış olduğu mesleğinden ayrılmak durumunda kalmıştır.


Bu işe nasıl başlamıştır?


Gebelik planlaması sürecinde yaşamış olduğu Myom rahatsızlığı için Myom ameliyat olmuştur. Başarılı geçen ameliyat sonrası , gebelik planı 6 ay sonrası olarak doktoru tarafından uygun görülmüştür. Fakat üç ay sonraki kontrolde Myomların tekrardan nüksettiği ve doktorun tavsiyesi ile gebelik planın ameliyat sonra 3. Aya çekilmesi üzerine bu süreci en basit şekilde zaman kaybetmeden Ovulasyon testi ile takip ederek tamamlamıştır. İlk gebeliğini ovulasyon testi ile yaşadıktan sonra bu süreci instagram hesabı (@birgebeningunlugu) üzerinden birkaç kişi ile paylaşarak başlamıştır.


 ( Not: ikinci çocuğuna da ovulasyon testi takibi ile gebe kalmıştır.)


2018 haziran ayından itibaren İnstagram ve youtube olmak üzere sosyal medya üzerinde ovulasyon takibi ve gebelik öncesi tecrübe ve bilgilerini takipçileri ile paylaşmaktadır. Bu süreçte binlerce kadının gebelik süreçlerine tanık olmuş ve bu süreçte takipçilerinin daha doğru bilgiye ulaşması için bir çok kadın doğum doktorları ve erkek üroloji doktorları ile birlikte canlı yayınlar yaparak takipçilerinin sorunlarına destek olmaya çalışmaktadır.


Her gün takipçilerinden gelen istekleri dikkat ile süzerek neye ihtiyaçları olduklarını tespit edip en doğru ve en sağlıklı bilgileri takipçileri ile paylaşmaya özen göstermektedir.


Bir çok kişinin güvenini kazanarak takipçilerinin söylemi ile büyük bir ailenin ABLASI olmuştur.


Amacı ise daha çok kişiye sesini duyurarak gebelik sürecinde sorun yaşayan kadınların güzel umutlarla bu büyük ailesine katmak .


Sevgi , saygı ve sağlıcakla kalın .


 


Saygılarımızla .